NEVER MISS A THING

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
© 2019 by Lilien Buresova 
  • Lillypad

Jak jsem se stala Au-Pair v Irsku

Updated: Mar 31, 2019
V roce 2014 jsem si procházela fází velkých změn, přemýšlela jsem, co od života vlastně chci a co bych pro to měla udělat. V dané chvíli jsem věděla, že si chci splnit věci, které jsem tehdy jako mladá naivní holka vzdala pro lásku. A tak jsem se přes noc stala z brunety nepovedenou blondýnou a po pár hodinách šoku šmrncovní zrzkou. Moje nové vlasy přímo křičely: „Irsko, Irsko, Irsko!“Sedla jsem tedy za počítač a za pár minut se na mě z obrazovky usmívaly irské rodiny na nejrůznějších webech pro Au-Pair. Již za pár hodin brouzdání jsem měla několik odpovědí a nabídku na pohovor po Skypu. Z pohovoru jsem byla nervózní, protože jsem angličtinu mimo školní lavici takřka nepoužila, ale všechno proběhlo nakonec hladce. Rodina mi nabídla práci a já vzápětí kupovala letenku na příští týden. Rodičům jsem pak oznámila, že za týden zvedám kotvy a stěhuji se na půl roku do Irska, kde se budu starat o jednoletého a tříletého uličníka, HURÁ.


Irsko bylo pro mě velký krok, vydala jsem se do cizí země na vlastní pěst, se školskou angličtinou, téměř nulovými zkušenostmi s malými dětmi a s nadějí, že moje rodina je opravdová rodina a neprodá mě někde na orgány (rodinu jsem si našla sama, bez pomoci agentury).


Po pár hodinách letu jsem přistála v Dublinu, ze kterého jsem se musela dostat do Limericku, kde mě měla moje nová hostmum vyzvednout. Jó, to by asi nebylo až tak divné, kdybych tam nedorazila kolem jedné ráno, zcela odkázaná na to, že se ukáže. Moje rodina se též zrovna přestěhovala do nového domu. DOSLOVA. Dostala jsem tedy upozornění, že internet (mimo jiné) nebude fungovat.


Horor story se nakonec nekonalo a já dorazila do malé vesničky jménem Bruff a stala se součástí jedné úžasné rodiny. Netrvalo dlouho a já musela překládat mamině co malý Thomog říká (maminky určitě mohou potvrdit, že v určitém věku dítěti rozumí jenom ony) a byla u prvních kroků našeho nejmenšího. V dětském světě se za půl roku odehraje mnoho změn. Lockhlan začal chodit, vyrostlo mu spoustu zubů, vlasů a začal více rozumět, Thomog se zbavil nočních plen a začal objevovat svou tvořivou duši.Tito dva nebyli jediní, kteří procházeli takovou spoustou změn. Já jsem přijela do Irska jako ušláplá holka, která by nejspíš doma jenom vařila a starala se o přítele a každý rok jela na dovolenou do Chorvatska a byla by šťastná. To bylo ale pro mou hostmum naprostou záhadou. Začala mi vyprávět její příběh. Příběh o příležitostech, cestování, nezávislosti, lásce a potom další a pak zase jiné. Vyprávěla mi o tom, jak se se dvěma kamarády vydala do Austrálie, kde přes rok cestovala a užívala života.


Já jsem ji fascinovaně poslouchala a začala se pomalu taky měnit. Uvědomila jsem si, že dokážu cokoli si usmyslím, že překážky jsou od toho, aby se překonávaly, že život je příliš krátký na výmluvy, proč něco nejde. Věděla jsem, že chci od života něco víc. V Irsku jsem se stala sebejistější a především jsem si začala věřit, že mohu jet kamkoli a dělat cokoli. A Austrálie, ta mi utkvěla v hlavě.


Takže prosím, pokud sníte o tom, že byste rádi ochutnali život v zahraničí, ale nevíte, kde začít, já vám na 100% doporučuji zvážit Au-Pair. Osobně si myslím, že je to jedna z nejbezpečnějších cest, jak se postavit na vlastní nohy. V případě Au-Pair máte zajištěnou střechu nad hlavou a jídlo, takže jediné, co musíte udělat vy, je booknout letenku a dorazit na místo určení.


Bojíte se cizího jazyka? Brzy zjistíte, že je to jen počáteční strach, protože jsme ve škole moc nemluvili, učebnice a pracovní sešity, to byla naše modla. Nicméně například angličtina nás Čechů, je většinou mnohem lepší než ta jiných národností (například Španělů), takže mi věřte, pokud jsem to dala já, dáte to i vy.


Pokud by vás ještě cokoli zajímalo, určitě mi napiště.


Zde si můžete přečíst rady a tipy pro výběr vaší dream destinace a rodiny


Mějte krásný den,


Lili


#ireland #aupair #czechblogger #lifeabroad #traveling #aupairinireland


28 views